Pak ditë më parë, Meghan dhe Harry njoftuan se do të heqin dorë nga detyrat e tyre mbretërore. Ata kanë vendosur të jetojnë në Amerikën e Veriut dhe të jenë të pavarur financiarisht. Ky lajm nuk është pritur mirë nga anëtarët e familjes mbretërore dhe mbretëresha Elizabeth ka kërkuar mbledhje urgjente. Meghan e ka injoruar këtë ftesë dhe do të dëgjojë çdo gjë nëpërmjet një telefonate. Ajo është nisur drejt Amerikës së Veriut ku ndodhet vogëlushi i tyre Archie.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!