Prof. Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook, ka folur rreth mundësisë së arrestimit të presidentit Hashim Thaçi në Hagë.

Kurti në Facebook shkruan se ekziston mundësia që Hashim Thaçi të arrestohet në Hagë.

Më herët u raportua se presidenti Thaçi tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar.

Ju pëlqen!

Kryetar i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti, mes tjerash shkruan se presidenti e ka detyrim ligjor dhe moral që mos ta dërgojë edhe popullin e Kosovës në Hagë, por vetëm qytetarin Thaçi.

Kujtojmë se në njoftimin se do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes llogarisë së tij në Facebook. Ndërsa media përmes burimeve mëson se ai tashmë ka rritur atje.

Ja shkrimi i Kurtit:

Image

Faton Kurti

Pasi që ekziston mundësia që Hashim Thaçi të arrestohet në Hagë – Presidenti e ka detyrim ligjor dhe moral që mos ta dërgojë edhe popullin e Kosovës në Hagë, por vetëm qytetarin Thaçi.

Pasi që ekziston mundësia që Hashim Thaçi të arrestohet në Hagë – Presidenti e ka detyrim ligjor dhe moral që mos ta dërgojë edhe popullin e Kosovës në Hagë, por vetëm qytetarin Thaçi.

Slået op af Faton KurtiSøndag den 12. juli 2020

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.