Martin Berishaj

Presidenti i Kosoves z. Hashim Thaçi, me leximin e tij, teresisht te paartikuluar, para gazetareve, therret qytetaret per mosdegjueshmeri ndaj masave të Qeverisë në kuadër të emergjencës shëndetësore !

Pa patur mbeshtetje dhe as mendim te Gjykates Kushtetuese rreth kesaj çeshtje, e cila jo vetem qe sjell huti, por, ndielle qytetaret per tu ballafaquar me me te keqen; me pandemi te virusit ne njeren ane dhe me trazira politike ne anen tjeter!
Devalvimi i qendrimeve te z.Thaçi ( para dy ditesh per terheqje dekreti te gjendjes se jashtezakonshme) tregon gjendjen ne te cilen gjendet ai!

Ju pëlqen!

Kjo pa dyshim del si refleks i mbeshtetjes se sotme te Qeverise se Kosoves nga ana e Kancelares Merkel, te asaj te djeshmes te Zvicres dhe neser te shteteve tjera.

Ne kete situate eshte e nevojshme qe Kryeministri Kurti ta ftoje presidentin, te shmanget nga lufta për pushtet dhe te mbeshtes masat e qeverisë deri ne vendim te Gjykates Kushtetuese, per ruajtje te popullates nga kjo pandemi qe rrezikon Kosoven dhe jo vetem!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!