Që 45 vite merrem me leximin e hartave. Kjo hartë e viti 1940, e botuar në Grac të Austrisë, është me shumë vlerë, ua propozoj që ta hapeni dhe njëherit ta shpërndani, shkruan Ismet Azizi, përcjell MekuliPress.

Kjo hartë i hedh poshtë të gjitha dyshimet për përbërjen etnike të popullsisë së Sanxhakut. Plava e Gucia me shumicë absolute shqiptare.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!