LONDON, ENGLAND - JANUARY 07: Prince Harry, Duke of Sussex and Meghan, Duchess of Sussex depart Canada House on January 07, 2020 in London, England. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

Çifti Harry dhe Meghan edhe zyrtarisht janë tërhequr nga detyrimet mbretërore.

Princi Harry dhe Meghan nuk do të përdorin më titujt e tyre të ‘HRH’ dhe nuk do të marrin fonde publike për detyrat mbretërore, ka njoftuar Buckingham Palace.

Çifti gjithashtu nuk do të përfaqësojë më zyrtarisht ‘The Queen’.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Duka dhe Dukesha e Sussex do të paguajnë 2,4 milion funta  të taksapaguesit për rinovimin e Frogmore Cottage, e cila do të mbetet shtëpia e tyre në Mbretërinë e Bashkuar, thuhet në deklaratë.

Marrëveshja e re hyn në fuqi në pranverën e këtij viti, tha pallati.

Deklarata vjen pasi anëtar të mbretërisë zhvilluan bisedime të hënën në lidhje me rolin e ardhshëm për çiftin.

Duka dhe Dukesha e Sussex janë mirënjohës ndaj Madhështisë së saj dhe familjes Mbretërore për mbështetjen e tyre të vazhdueshme ndërsa ata fillojnë në kapitullin tjetër të jetës së tyre.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...