Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një lidhje video përmes së cilës ka akuzuar Sali Berishën si njeriu që sipas tij synon të shkatërrojë Shqipërinë.

Zoti Rama ka deklaruar se bllokimi në kufi i shqiptarëve është një mënyrë për të mbrojtur jetën. Brenda 24 orëve të ardhshme tha z. Rama do të lejohet hyrja e qytetarëve që nuk kanë leje qëndrimi në vendet përkatëse të cilët do të karantinohen. Ai ka thënë se kjo kategori do paguajë një tarifë.

Lexo po ashtu:  Reagon BE: Në 6 dhjetor të garantohet siguria, por edhe e drejta e qytetarëve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!