Lëvizja palestineze Hamas ka festuar atë që e quan fitore mbi Izraelin duke nxjerrë në rrugët e Gazës me qindra militantë. Në këtë shfaqje propagandistike ka dalë edhe lideri i lëvizjes, Yahya Sinwar që nuk ka mbajtur asnjë fjalim, por vetëm është përshëndetur me njerëzit e pranishëm.

Konflikti zgjati 11 ditë dhe ai përfundoi me një armëpushim të ndërmjetësuar nga Egjipti dhe SHBA.

 

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Kush është Yoshihide Suga – Nga “askushi” në kryeministrin e ardhshëm të Japonisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!