Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Haki Abazi, ka reaguar lidhur me deklarimet e gazetarit Baton Haxhiu, pasi ky i fundit tha se Gjermania nuk i ka përkrahur bombardimet në Kosovë.

Abazi këto i ka quajtur si gënjeshtra dhe teori shumë të rrezikshme.

“Kjo gënjeshtër është nga një shpërndarësi i mjegullës, vazale i pasurisë së Kariqeve dhe një narcisoid ksenofob”, ka shkruar mes tjerash Abazi në llogarinë e tij.

Ju pëlqen!

Ja shkrimi i tij në Facebook:

Konstatimi i disahershem se Gjermania nuk ka perkrahur bombardimet dhe nuk e ka perkrahur pavaresine e Kosoves perveq qe eshte genjeshter dhe poshteresi eshte teori shume e rrezikshme. Kjo genjeshter eshte nga nje shperdaresi i mjegulles, vazale i pasurise se Kariqeve dhe nje narcisoid ksenofob.

Perkrahja e Gjermanise per Kosoven perveq ne trojken per pavaresi i ka dimesionet shume te thella, te cilat produktet e krimit dhe korrupcionit ja kane friken deri ne palce. Prezenca e Gjermanise ne Kosove do ta bente Kosoven si Kroacia ndersa prezenca e krimit qe 20 vite e ka bere Kosoven te falimentuar per interesat e ketyre narcisoideve analfabet dhe shpifes.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!