Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi ka sqaruar dhe ka ilustruar shkarkimin e Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit dhe zhvillimet e dëmshme në këtë Agjenci.

“Unë mendoj që ato që janë privatizuar jo në bazë të ligjit, duhet t’i kthehen qytetarit”, tha ai në Kanal 10.

Ai tha se privatizimi ka qenë kanceri i shoqërisë tonë. Abazi argumenton se, pasuria e Kosovës ishte në duart e vetëm disa njerëzve.

Lexo po ashtu:  Kim Mehmeti: Egërsia me të cilën sulmohet kryetari i VV nga disa 'analistë' buron nga frika se do e humbin grazhdin shtetëror!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!