Ajo që iu nevojitet për të hequr qafe yndyrën e barkut janë ushtrimet në palestër dhe zgjedhja e ushqimeve të duhura në dietë.

Mes tyre është edhe boronica. Hulumtimet nga Universiteti i Miçiganit kanë treguar që një dietë e pasur me boronica mund të zvogëlojë yndyrën e akumuluar në zonën e barkut, transmeton lajmi.net.

Gjysmë gote lëng boronice ka vetëm 42 kalori dhe është plot me vitaminë C, K dhe mangan.

Ju pëlqen!

Një studim i vogël zbuloi se njerëzit që hanin luleshtrydhe ose boronica, minimizojnë të paktën një vakt nga përditshmëria juaj.

Shtoni një sasi të vogël të frutave më antioksidues në kosin tuaj, drithërat ose sallatën, dhe jepni një “dorë shtesë” në luftën kundër yndyrës rreth barkut.

Lexo po ashtu:  Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!