Roland Gjoni:

Hajde merre vesh si vijne punet. Shqiptaret kane 3 ministra te jashtem ne Ballkan e nuk arrijne te ndertojne nje diskurs te sakte dhe thelbesor ndaj Serbise. Madje, ne periudha te caktuara, ministrat e jashtem te Shqiperise dhe Kosoves, me inferioritetin e tyre e kane amnistuar Serbine per krimet e shkaktuara ndaj shqiptareve.

Del nje deputet si Shaip Kamberi dhe i hap syte jo vetem Tiranes dhe Prishtines por me sa duket do jete opozita e vetme e ndaj pushtetit absolut te Vucicit ne Serbi. Dmth, po nuk pate guxim dhe dinjitet, ska rendesi sa diploma ke dhe sa truproja te sillen perreth.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.