Komisioneri Johannes Hahn tha pas mbledhjes me ministrat e Jashtëm  të Bashkimit Evropian se, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë bërë detyrat e shtëpisë dhe  kanë zbatuar reforma  të dhimbshme. Hahn thotë se: “Ne duhet të rivendosim besueshmërinë dhe të përmbushim angazhimet tona.

Maqedonia Veriore dhe Shqipëria  kanë bërë detyrat e tyre të shtëpisë dhe kanë zbatuar reforma të dhimbshme. Anëtarësimi në BE është një proces i bazuar në meritë dhe kjo është arsyeja përse duhet të përparojmë konkretisht

Lexo po ashtu:  Kosovën e konsideroi si pjesë të Serbisë, vjen sqarimi nga Lëvizja Vetëvendosje: Nuk është aksidental, ja si përfitoi financiarisht Klani!
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!