Inxhinierja Luljeta Bozo vazhdon të jetë kandidatja më e përfolur e Partisë Socialiste, për zgjedhjet e 25 prillit. Bozo u bë e njohur për publikun, pas tërmetit të 26 nëntorit, dy vite më parë.

Pak ditë më parë, Bozo ka shkaktuar habi me deklaratën e saj në studion televizive të “Dekalog” në RTSH.

E pyetur për kohën e komunizmit e të Enver Hoxhës, ajo u shpreh me bindje se periudha e regjimit 45-vjeçar kishte më shumë të mira sesa efekte negative në vend.

Ju pëlqen!

“Po t’i vësh në balancë, ka më shumë anë pozitive sesa negative” – tha ajo.

Lexo po ashtu:  “Kam turp të flasë rreth asaj që Serbia do ta njohë Kosovën në prag të Vidovdanit. Një gjë e tillë s’do të jetë temë diskutimi”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!