Pep Guardiola ka pranuar se është një mision i pamundur për të bindur David Silvan që të qëndrojë te Manchester City.

Sukseset e 34 vjeçarit te Manchester City po shkojnë drejt fundit këtë sezon.

Mesfushori spanjoll ka fituar katër tituj të Premierligës gjatë kësaj kohe,.

Ju pëlqen!

Pavërisht moshës, mesfushori veteran vazhdon të shkëlqejë për skuadrën e Manchester Cityt.

“Ai ka thënë se ka vendosur të largohet, ai e ka thënë shumë herë”, ka deklaruar Guardiola, përcjell lajmi.net.

“Mendoj se ai dëshiron t’i jap fund këtu pas 10 sezoneve qëndrim”.

David Silva shënoi një super nga gjuajtja e lirë në fitoren 2:1 të Manchester Cityt kundër Bournemouth.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!