UEFA ka vendosur ta dënojë Manchester Cityn me dy vite që të mos marrë pjesë në Ligën e Kampionëve, dhe me 30 milionë euro dëmshpërblim.

“Qytetarët” pas humbjes së Premier Ligës, sy e vesh kishin ta fitonin Ligën e Kampionëve, por duket se kjo është e pamundur pasi ata për dy vjet nuk do të kenë të drejtë të luajnë në Champions.

Edhe trajneri i Cityt pati dal në deklaratë duke thënë se ai mund te linte klubin nëse nuk arrin t’i udhëheq ata drejt Ligës së Kampionëve.

Ju pëlqen!

Do jetë interesant të shihet a do ta fitoj sivjet Championsin Guardiola me Cityn dhe se a do të jetë pjesë e tyre edhe sezonin e ardhshëm.

Sipas ESPN, trajneri Pep Guardiola ka filluar të shqetësohet për të ardhmen e lojtarëve, të cilat mund të kërkojnë largimin nga Manchester City gjatë kësaj vere.

Lexo po ashtu:  Austri/ Turne simultan në shah, me mjeshtrin e madh të shahut Rainer Buhmann.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!