Lidhja Demokratike e Kosovës është në proces të thirrjes së seancës së jashtëzakonshme për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë aktuale, pjesë e së cilës është edhe vet.

Por, problem mbetet mbajtja e kësaj seance në rrethanat e krijuara me pandeminë e COVID-19.

Rregullat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, mbi bazën e të cilave po sillen edhe institucionet shëndetësore në Kosovë, si masë parandaluese ndaj përhapjes së virusit, nuk parashohin tubimet e njerëzve.

Lexo po ashtu:  Gjykata Speciale ka publikuar aktakuzën/ Këto janë veprat për të cilat dyshohet Salih Mustafa
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!