Gruaja e oficerit të policisë së bardhë të akuzuar për vrasjen e George Floyd ka bërë kërkesë për divorc ndaj tij. Ish-mis Minesota, Kellie Chauvin, njoftoi divorcin në të njëjtën ditë kur burri i saj, polici i pushuar u akuzua për vrasjen e Floyd të hënën.

“Këtë mbrëmje, unë fola me Kellie Chauvin dhe familjen e saj. Ajo është e shkatërruar nga vdekja e zotit Floyd. Ajo dhe familja e saj i bashkohen dhimbjes së të dashurve të Floyd dhe të gjitha ata që janë duke vuajtur nga kjo tragjedi. Ajo ka bërë kërkesë për zgjidhjen e martesës së saj me Derek Chauvin.”, tha avokati i ish-misit. Ish-misi i kërkon divorcin policit që vrau afro-amerikanin: Jam e

Ndërsa Chauvin nuk ka fëmijë nga martesa e saj e tanishme, ajo me respekt kërkon që fëmijëve, prindërve të moshuar dhe familjes së saj t’i jepet siguri dhe intimitet gjatë kësaj kohe të vështirë. Derek Chauvin, 44 vjeç, u mor në paraburgim të premten dhe u akuzua për vrasje të shkallës së tretë.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!