Melinda Gates, gruaja e Bill Gates ka bërë një thirrje publike për të gjthë në lidhje e përhapjen e virusit COVID 19 në të gjithë botën. “Vendosja e maskave si masë mbrojtëse është shumë e rëdësishme për të gjithë për të ndihmuar ndalimin dhe përhapjen e COVID 19”- shprehet Gates. Unë do të vazhdojë ta mbaj maskën deri në momentin që shkenca të më thotë të kundërtën shkruan gruaja e Bill Gates, ndër personat më të fuqishëm në botë.

Postimi i plotë:

Sipas studiuesve, deri në 40 përqind e njerëzve të infektuar me virusin që shkakton COVID-19 mund të mos shfaqin simptoma. Vazhdimi i vendosjes së një maske në publik është një mënyrë e rëndësishme që të gjithë mund të ndihmojmë për të ndaluar përhapjen e saj, edhe nëse nuk e dimë se jemi ekspozuar ndaj saj.

Ju pëlqen!

Unë jam duke vendosur një maskë për të mbrojtur veten dhe komunitetin tim. Do ta mbaj një të tillë derisa shkenca të thotë ndryshe.

http://med.stanford.edu/news/all-news/2020/06/stanford-scientists-contribute-to-who-mask-guidelines.html?fbclid=IwAR1pr7mt76XUlY-Dxb58A1sFFpiHgLbj7dq677evtFHvTZH6c5GG2SJDwUI

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.