Gjithçka që duhet të bëni është të përzieni mjaltin me pluhur kanelle për të marrë një përgatitje të trashë si shurupi.

Kur i përzieni këta dy përbërës, në thelb po përmirësoni vetitë e mjaltit me ato të kanellës. Në rast se nuk keni dëgjuar asgjë për të, duhet të dini se është e njohur për vetitë e tij antivirale, antibakteriale dhe antifungale. Përveç kësaj, ky kombinim i fuqishëm mund të stimulojë trupin tuaj dhe të kapërcejë lodhjen e shkaktuar nga gripi.

Përbërësit

Ju pëlqen!

4 lugë kanellë pluhur (60 g)
4 lugë mjaltë (80 g)
Përgatitja

Përziejini të dy përbërësit dhe ruani në një kavanoz hermetik. Nëse mjalti ngurtësohet, thjesht shkrijeni me ujë të ngrohtë.

Më pas konsumoni një lugë gjelle çdo ditë me stomakun bosh dhe një lugë gjelle gjysmë ore para çdo vakti nëse keni grip.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!