Greqia do të hapë kufinjtë e saj për turizmin në 15 qershor. Lajmin e ka bërë kryeministri grek Kiryakos Mitsotakis teksa fliste në një samit të përbashkët me të tjera vende të ballkanit, për të shfrytëzuar perspektivat e këtyre vendeve pas pandemisë së këtyre vendeve.

Kryeministri grek tha se do të hapen kufinjtë në fillim të qershorit për udhëtimet e bizneseve, punëtorëve sezonal dhe për të anëtaret e familjeve që banojnë në vende të tjera. Ai ka sqaruar që hapja e kufinjve turistikë do të jetë në 15 qershor.

Lexo po ashtu:  Pse shqiptarët e krahasojnë dhëndrin me qiparisin?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!