Për dialogun Kosovë Serbi, më nuk deklarohet vetëm në rrjete sociale.

Si gati asnjëherë më parë para gazetarëve, presidenti amerikan, Donald Trump foli direkt për këtë çështje.

I pari i Shtëpisë së Bardhë hoqi krejt dilemat duke sqaruar se i dërguari i tij i posaçëm për bisedimet e paqes kosovaro-serbe Richard Grenell, do vazhdojë ta mbajë këtë detyrë.

Ju pëlqen!

Sqarimin, politikani kryesor i botës, e bëri pasi javën e kaluar emëroi diplomatin e tij të preferuar edhe në pozitën e shefit të krejt shërbimeve të Inteligjencës amerikane.

Krahas kësaj, Richard Grenell, deri tani ka mbajtur edhe postin e Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Berlin. Por është liruar nga kjo detyrë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.