Hoxha Shefqet Krasniqi, i pyetur se a ka diskriminim në fe për gratë thotë se ‘oda’ për shembull ‘është për burra’.

‘Në fe nuk ka diskriminim, oda o vëlla është për burra, unë sun e nxa vendin e grave as gratë sun e nxajnë vendin e burrave’, ka thënë Krasniqi.

‘Kuzhina është për gra, jo vallahi nuk është për burra, kush gatunë në shpi tane?’, ka thënë ai.

Ju pëlqen!

Kujtojmë se intervista e Krasniqit po shfaqet në një prej emisioneve më të shikuara në Kosovë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.