Të gjitha gratë janë të forta. Edhe më të ndjeshmet, ato në dukje më të brishta dhe delikate zotërojnë një energji të veçantë që kërkon vetëm të provohet. Për disa është më e thjeshtë. Të ndikuara nga drita e yjeve, janë gratë e Zodiakut që nuk kanë frikë nga asgjë apo askush.

Por kini kujdes. Ato nuk janë të pavetëdijshme ose të pamatura. Ato janë thjesht gra që nuk kanë frikë nga pengesat, por përballen me to me guxim dhe forcë të madhe të mendjes. Gra që dinë të ngrihen më vete edhe pas një rënieje.

Shigjetari

Ju pëlqen!

Gratë e shenjës së Shigjetarit arrijnë të qëndrojnë të qeta edhe në situatat më të vështira dhe në kohë krize. Pozitive, optimiste, ato përballen me stuhitë me guxim dhe këmbëngulje të madhe.

Jo rrallë ato arrijnë të shndërrojnë vështirësitë në mundësi të reja për rritje ose përmirësim.

Motoja e tyre është “Nuk ka natë aq të gjatë, sa të mos lejojë që dielli të dalë përsëri”.

Lexo po ashtu:  - Në Mesjetë gratë e lira i digjnin për së gjalli si shtriga në turrë drush. Sot nuk kanë mundësi t’i djegin si shtriga por i djegin në forma tjera, ndoshta duke ua ngjitur epitetin kurvë.

Dashi

Ndër gratë e Zodiakut që nuk kanë frikë nga asgjë dhe askush i gjejmë ato të lindura nën shenjën e Dashit. Gra me energji dhe personalitet të madh. Jo vetëm që arrijnë të përballojnë barrën e problemeve dhe vështirësive, por ato janë një shembull i vërtetë lëvizës për ato që janë më pak të forta dhe të guximshem.

Gjithmonë në vijën e parë, ato janë të gatshme për çdo sakrificë, në mënyrë që të arrijnë një qëllim, të fitojnë një kauzë të drejtë dhe fisnike, të japin një dorë aty ku është e nevojshme.

Gra që nuk janë imune ndaj dhimbjes dhe zhgënjimeve, por që jetojnë në heshtjen e tyre me një dinjitet të madh.

Bricjapi

Ndër gratë më të forta të Zodiakut gjejmë miket e shenjës së Bricjapit. Ato me të vërtetë kanë një forcë të madhe që u lejon atyre të kapërcejnë çdo vështirësi. Për më tepër, besimi që vendosin në aftësitë e tyre i bën ato të sigurta dhe të pavarura.

Lexo po ashtu:  Motrat janë shumë të dashura, kush mund të jetojë pa to? Lexoni këto thënie, dhe nxitoni t’ia thoni motrës tuaj

Janë gra që nuk kanë frikë të zgjedhin, të përballen me ndryshime. Që të fillojnë përsëri nga e para pas një dështimi ose zhgënjimi.

Akrepi

Dhe nuk mund të mos ishin ndër gratë më të forta, gratë e Akrepit. Makina të vërteta të luftës kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve më të trishta që prekin gjithashtu të tjerët. Gra të veçanta dhe enigmatike, por me një empati të veçantë që i shtyn të ndiejnë dhimbjen dhe nevojën e të tjerëve.

Ato shpenzojnë bujarisht për miqtë, të afërmit, të huajt. Ato nuk kanë frikë nga pengesat, nuk kanë frikë nga situatat që duken të pamundura. Luftëtare të palodhura dhe të duruara të jetës.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!