Ndryshimet do të thotë se softueri i disponueshëm në Play Storë duhet të ketë funksionalitetet më të fundit të privatësisë dhe sigurisë së Android.

Google do të kufizojë disponueshmërinë e aplikacioneve të vjetruara në Play Store bëri të ditur kompania.

Nga data 1 Nëntor të gjithë aplikacionet në Play Store duhet të kenë një nivel API të dy viteve të fundit. Nëse nuk kanë Google do të vendosë limite se cilët përdorues mund ti shikojnë dhe instalojnë ato.

Ju pëlqen!

Ndryshimet do të thotë se softueri i disponueshëm në Play Store duhet të ketë funksionalitetet më të fundit të privatësisë dhe sigurisë së Android.

Kufizimet do të aplikohen vetëm në rast se një pajisje ka versionin më të fundit të Android. Prandaj të gjithë që kanë versione të vjetra të Android do të mund të shkarkojnë aplikacionet e vjetra.

Zhvilluesit mund të aplikojnë për një shtyrje 6 mujore nëse softueri i tyre nuk është i gatshëm për datën 1 Nëntor.

Lexo po ashtu:  Fjodor Dostojevski, art dhe vuajtje
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!