Do të duhet të paktën një javë derisa sfondet të jenë të disponueshme për të gjithë tha kompania. S
Google Meet i shtohen sfondet e personalizuara
Google do të prezantojë sfonde të personalizuara për shërbimin e videokonferencave Meet, njoftoi kompania përmes një postimi në blog.

Nëse përdorni Meet nga shfletuesi Chrome, funksionin e ri mund ta aksesoni në Windows, Mac dhe Chrome OS.

Në platformat mobile funksioni po vjen së shpejti tha Google. Nuk nevojitet një shtojcë për të aktivizuar sfondet e personalizuara. Ju mund të zgjidhni një foto tuajën ose një koleksion sfondesh vënë në dispozicion nga google.

Ju pëlqen!

Do të duhet të paktën një javë derisa sfondet të jenë të disponueshme për të gjithë tha kompania. Shërbimet rivale si Microsoft Teams dhe Zoom e ofrojnë një funksion të tillë prej kohësh.

Lexo po ashtu:  Huawei ofron mundësi të reja për një të ardhme inteligjente
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!