FIFA ka publikuar listën me 10 futbollistët që nominojnë për golin më të bukur të sezonit. Mes tyre janë edhe 3 femra të cilët po kandifojnë për golin më të bukur.

Në këtë çmim nuk kanë si mungojnë edhe emnrat e mëdhenj si Messi apo Ibrahimoviç.

Gjithashtu golat janë nga liga të ndryshme ku mund të përmendin: Ligën spanjolle, italiane, angleze, amerikane, Kupa e Botës për Femra etj.

Ju pëlqen!

10 futbollistët kandidatë janë: Messi, Ibrahimoviç, Townsend, Cunha, Rodrigues, Nchout, Quagliarella, Quintero, Zsori, Simpson. Për të zgjedhur golin më të bukur mund të votoni direkt nga faqja e FIFA-s. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!