Mos u çudisni nëse në këtë artikull do të zbuloni se gjithë jetën tuaj i keni veshur reçipetat gabim.

Nëse asnjëherë nuk jeni ndjerë rehat me to, nëse gjithmonë keni dashur t’i hiqni dhe të mos i vishni më kurrë na lini t’ju shpjegojmë si qëndron puna.

Në fakt, reçipetat janë bërë për të qenë të rehatshme dhe e gjithë “magjia” e tyre qëndron në mënyrën e saktë të veshjes. Para pak kohësh një markë e njohur të brendshmesh filloi të shiste reçipeta me manual. Për t’i mësuar vajzave dhe grave mënyrën e duhur të të veshurit.

Ju pëlqen!

Si fillim duhet që reçipetat t’i puthisni mirë poshtë gjoksit dhe të siguroheni që nuk keni lënë asgjë jashtë. Një palë të mira dhe në masën e duhur të ofrojnë që në atë moment mbështetje.

Më pas duhet që pa vendosur ende rripat mbi supe t’i mbërtheni. Nuk duhen shtrënguar shumë fort, pasi mund të krijojnë shtypje të gjoksit dhe pasojat mund të jenë të tmerrshme.

Lexo po ashtu:  “Gruaja jote nuk pastron aspak!”, u ankua e ëma… I biri e qetësoi nënën me 1 fjalë të vetme!

Në fund vendosni rripat dhe ngushtojini. Nuk është e nevojshme t’i lini të dy rripat në të njëjtën gjatësi, pasi supet tuaja mund të mos kenë të njëjtën lartësi. Gjithashtu mundohuni të mos i shtëngoni shumë rripat për të ngritur gjoksin, pasi kjo nuk është aspak e shëndetshme.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!