Mary Duffy nga Connecticut, edhe pse 71-vjeçe, është duke përjetuar një rini tjetër. Ajo shprehet se ndihet më mirë se 30 vjet më parë. Arsyeja? Përkushtimi në palestër.

Ajo nisi të frekuentonte rregullisht palestrën në 2007 dhe që në vitin e parë arriti të humbiste më shumë se 20 kilogramë. Shpejt, ajo u bë kampione për moshën e saj në ngritjen e peshave.

Aktualisht, Mary kalon të paktën 20 orë në javë në palestër, ndërsa ka më shumë se 30 rekorde kombëtare dhe ndërkombëtare për moshën e saj.

Lexo po ashtu:  “Mos jeto kurrë pa jetë!”. E sigurtë që nuk keni lexuar diçka më të bukur, se kjo poezi nga Nënë Tereza
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!