Lajmi është konfirmuar edhe nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Gjatë kohës së luftë, Ibishi ishte epror në Zonën Operative të Llapit.

Në një reagim të tij, kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, tha se Ibishi ashtu si të gjithë të ftuarit tjerë do të dalin faqebardhë.

Ju pëlqen!

“Sapo mora lajmin se Gjykata Speciale ka dërguar ftesë për bashkëluftëtarin Nuredin Ibishi – Leka, i cili gjatë kohës së luftës ishte epror në Zonën Operative të Llapit. Edhe ky, si të gjithë të ftuarit tjerë, do të dalin faqebardhë”, tha ai.

Lexo po ashtu:  Shqiptarët kanë shumë gazetarë të pasur. Shtrohet pyetja: Si u pasuruan gazetarët në këto dy shtete shqiptare, e më të varfëra të Europës?
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!