Tribunali Special ka njoftuar se është duke kryer operacione në Prishtinë.

Megjithatë, nuk kanë dhënë më shumë informacione.“Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) aktualisht është duke kryer operacione në Prishtinë. Operacionet e ZPS-së po kryhen me mbështetjen e Policisë së Kosovës dhe Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX). Më shumë informacion do të jepet më vonë”, thuhet në njoftim.

Basitsje momentalisht janë duke u kryer në shtëpinë e ish’kryeparlamentarit, Jakup Krasniqi.

Lexo po ashtu:  Pas konfiskimit të 30 kg marihuanë reagon ministri Svelça: Kosova do të jetë zonë e ndaluar e trafiqeve
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!