Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Demush Krasniqi, është ftuar sot nga Gjykata Speciale.

Lajmin e ka bërë të ditur vet komandant Laci përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Ja shkrimi i tij:

Ju pëlqen!

“Të nderuar miq,

Bashkëluftetarë të Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës.

Ju njoftoj se edhe unë si shumë bashkëluftëtarë sot mora një Ftesë për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar nga Gjykata

Speciale në Hagë-Holandë”, ka shkruar ai.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!