Gjykata Kushtetuese pati shtyrë marrjen e vendimit për masën e përkohshme për Ligjin e Pagave deri më 30 qershor (sot).

Por në njoftimin e fundit të kësaj Gjykatë bëhet e ditur se Ligji për Pagat hidhet poshtë në tërësi.

Në vendimin e saj nga kjo Gjykatë theksohet që ky Ligj në tërësi nuk është në përputhshmëri me disa nene të Kushtetutës së Kosovës.

Image

Vendimi
Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!