Gjyakta Speciale i ka dërguar ftesë ish-komandantit të shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku.

Çeku raportohet se e ka marrë ftesën dje, dhe është ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

Ai do të udhëtojë për në Hagë më 28 shtator.

Lexo po ashtu:  Nga ndryshojnë?!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!