A i përket ky varr monumental mbretit Gent ?

Çfarë zbuloi majori amerikan? Ku humbën pllakat me mbishkrime dhe çfarë thonë arkeologët italianë? Cila është jeta e tij dhe përse në Shqipëri kujtohet kaq pak historia Ilire ? SHPERNDAJE (SHARE) SA ME SHUME sepse GENTI meriton vërtetë të njihet nga të gjithë !

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!