Ministri i Shtetit dhe Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko, ka njoftuar se gjuha shqipe do të jetë pjesë e programit mësimor në Universitetin e Regensburgut në Gjermani, shkruan KultPlus.com

“Gjuha shqipe pjesë e programit mësimore në Universitetin e Regensburgut në Gjermani. Duke filluar nga ky semester, studentët kanë mundësi të njihen me konceptet bazë të gjuhës shqipe dhe përdorimin e saj në jetën e përditshme”, ka shkruar Majko në Facebook, /MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!