Zyrtari për informim i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka gjatë kohës sa deputeti i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ishite duke folur në kuvend i përcolli një porosi.

Ai përmes një statusi në facebook ka kërkuar që dikush t`i jap atij një peshkir të bardhë.

“Gjuja peshikirin e bardhë dikush Dautit”, shkruan Manxhuka.

Ju pëlqen!

Seanca e sotme e kuvendit të Kosovës, është duke u mbajtur pas inizimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Albin Kurtit nga partneri i koalicionit LDK.

Lexo po ashtu:  Kryeministri i Etiopisë, fitues i Nobelit të Paqes
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!