Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje në qarkun e Lezhës, Iljaz Shehu është gjobitur nga komisariati i Policisë Lezhë me vlerën e 5 milionë lekëve të reja për organizime të tubimeve të paligjshme. Tubimi për të cilin Shehu ka marrë gjobën e majme ka ndodhur në datën 11 Prill.

Në tubim kanë marrë pjesë më shumë se 30 persona dhe kanë drejtuar ofendime drejt komisariatit të policisë Lezhë duke mos respektuar masat kufizuese anti-covid. Vendimi për të gjobitur kandidatin Iljaz Shehu është marrë më datë 13 Prill nga Komisioni i Shqyrtimit të Kundravajtjeve Administrative. Shehu bëhet i dyti kandidat pas Elton Debreshit që gjobitet me të njëjtën sasi lekësh, me akuzën se kanë thyer rregullat anti-covid duke organizuar grumbullime qytetarësh.

Lexo po ashtu:  "Srpska" mirret me propagandën e Beogradit, sulmon Vetëvendosjen
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!