“Në fund, ne nuk do t’i kujtojmë fjalët e armiqve, por heshtjen e miqve.”

“Jetët tona fillojnë të përfundojnë ditën kur ne bëhemi të heshtur për gjërat që kanë rëndësi.”

“Asgjë në botë nuk është më e rrezikshme se sa injoranca e sinqertë dhe marrëzia e vetdijshme.”

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ju pëlqen!

“Matja e vërtetë e njeriut nuk është pozicioni që ai e mban në momentet e rehatisë dhe komoditetit, por ku qëndron ai në kohën e sfidave dhe grindjeve.”

“Gjithmonë vjen një kohë kur heshtja është tradhëti.”

– Martin Luther King Jr. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.