Në kujtim të Artanit, sot nga Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës zyrtarisht pranuam licensen e “Akademisë së Aviacionit – Artan Venhari”.
Artani ishte nga themeluesit si dhe drejtori i parë i Akademisë së Aviacionit, kjo Akademi me nderë dhe krenari do të mbajë edhe zyrtarisht emrin e tij.
Gjithmonë falenderues për kontributin e Artanit në fushën e Aviacionit në Kosovë, nder i veçantë që kishim mundësi të njohim dhe të punojmë bashkë!
Lexo po ashtu:  Tezë e re: Kush prish pazarin e këtyre të dyve, destabilizon Shqipërinë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!