Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Handikos-it, me rastin e 1 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës.Kurti dhe kabineti i tij pritën përfaqësuesit ulur në karroca, në shenjë solidariteti me ta.

Ndërsa, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e Handikos-it pritet të takohen edhe me presidenten Vjosa Osmani si dhe të parin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Lexo po ashtu:  Marrëveshja më e madhe e tregtisë së lirë në botë - Kina shtrinë ndikimin ekonomik, marrëveshje me vlerë sa 30% e PBB së globit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!