Boksieri shqiptar Robin Krasniqi, është vlerësuar me medalje nga qyteti ku jeton në Gjermani. Këshilli i qytetit të Gersthofen vendosi t’i dorëzonte: “Medalje nderi të artë”, si një vlerësim për titullin kampion bote në boks.

“Unë i jam shumë mirënjohës kryetarit Majkëll Uorle dhe Këshillit të Qytetit të Gersthofen për këtë nder. Unë edhe një herë ndjehem i përgjegjshëm për përfaqësimin e Gersthofen, qytetit në të cilin jetoj dhe veproj me palestrën time të boksit, në një mënyrë dinjitoze, në Gjermani dhe në të gjithë botën”, – shprehet kampioni shqiptar.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.