Qindra gjermanë i janë kthyer së shkuarës dhe kanë zgjedhur të evitojnë kinematë për t’i zëvendësuar me kinema verore, ku filmin e shijon nga rehatia e makinës.

Kjo alternativë është zgjedhur për të ndihmuar sadopak në distancimin social dhe për të shmangur infektimin e mundshëm me COVID-19 në salla të mëdha dhe plot me njerëz si ato të kinemave të mbyllura.

Në kinematë verore bileta blihet online dhe në makina lejohen vetëm 2 persona, kështu që është një aktivitet shumë i sigurt

Lexo po ashtu:  Kryeministri Kurti zhvilloi bisedë telefonike me përfaqësuesit e Sanxhakut
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!