Gjergj Kacinari nuk ka nguruar aspak të shprehet se nuk i pëlqen gjuha shqipe për të kënduar, ndaj, këngët i ka të gjitha në anglisht.

I pyetur nëse do të merrt pjesë në festival, dhe a e synon fitoren, ai ju përgjigj duke thënë se nuk këndon shqip se nuk i pëlqen ndaj dhe pjesëmarrja në festival, është e pamundur për të.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!