Gjeneral Bashkim Rifat Jashari sot është emëruar Komandant i Forcës së Sigurisë së Kosovës. Detyra dhe nderi për ti shtyer përpara proceset e rëndësishme të trupave të FSK-së i është besuar birit të Rifat Jasharit e nipit të Adem Jasharit.

Bekim Hamëz Jashari ka bër të ditur se është shumë i lumtur që Bashkim Jashari tani është përzgjedhur si Komandant i FSK-së.

Lexo po ashtu:  “Na duhet një media që mbulon pushtetin, jo një media që MBULON PËR pushtetin”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!