Gjeneral Bashkim Rifat Jashari sot është emëruar Komandant i Forcës së Sigurisë së Kosovës. Detyra dhe nderi për ti shtyer përpara proceset e rëndësishme të trupave të FSK-së i është besuar birit të Rifat Jasharit e nipit të Adem Jasharit.

Bekim Hamëz Jashari ka bër të ditur se është shumë i lumtur që Bashkim Jashari tani është përzgjedhur si Komandant i FSK-së.

©MekuliPress/ Dhuro sot vetëm 1 euro dhe shpëtoje MekuliPress. Ndihmo gazetarinë e pavarur nga partitë politike dhe oligarkët. FOTO: No copyright infringement is intended.