Një aeroplan që po fluturonte nga Prishtina për në Bazel, pati turbulenca dhe si pasojë mbetën të lënduar 10 shqiptarë, mes tyre edhe me lëndime të rënda, shkruan “Bota sot”.

Ata po trajtohen në spitalin e Bazelit, ndërsa nga aeroporti kanë thënë se nuk mund të japin detaje tjera dhe se për këtë duhet të qartësohet linja ajrore përgjegjëse, ‘ALK Airlines’.

Më poshtë, shikoni gjendjen e aeroplanit pas evakuimit të pasagjerëve.

Image
Image
Image
Lexo po ashtu:  Lufta kundër korrupsionit vazhdon/ Aksion i madh ndaj zyrtarëve policor për keqpërdorim të pozitës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!