Gishtat mund të thonë shumë detaje për personalitetin tuaj, që ndoshta deri tani nuk i keni ditur. Mund të jetë kënaqësi të mësoni fakte të reja, por ndonjëherë ju mund të hasni në gjëra që nuk do dëshironit t’i dinit.

Lidhur me këtë fakt ne ju ftojmë të lexoni këtë artikull dhe të zbuloni se çfarë sekretesh qëndrojnë në gishtin tuaj unazor dhe gishtin tregues.

Ky test vlen vetëm për burrat sepse gjatësia e këtyre gishtërinjve tregon nivelin e testosteronit.
Ekzistojnë tre tipe: A, B dhe C.

Ju pëlqen!

A. Gishti i unazës është më i gjatë se gishti tregues- Këtu flasim për burra të pashëm. Ata janë simpatik dhe mund të shoqërohen me të gjithë. Megjithatë, ata janë pak më agresivë dhe janë gati të ndërmarrin rreziqe. Kjo gjithashtu do të thotë që këta njerëz shpesh fitojnë më shumë para sesa kolegët e tyre.

B. Gishti i unazës është më i shkurtër se gishti tregues- Burrat me këto duar janë shumë të sigurt dhe madje mund të jenë pak narcizistë. Këta njerëz nuk e kanë problem që të jenë vetëm, madje shpesh nuk u pëlqen të shqetësohen. Kur bëhet fjalë për dashurinë, në këtë fushë ata nuk bëjnë përpara. Ata kurrë nuk e bëjnë lëvizjen e parë.

Lexo po ashtu:  Erëza më e shtrenjtë në botë që rritet edhe në Shqipëri, vlerat e jashtëzakonshme

C. Gishti i unazës dhe gishti tregues janë të njëjtën gjatësi- Ndoshta kjo shumë për burrat. Burrat me këto duar janë ndërmjetës të mirë, shumë besnikë dhe të dashur. Gjithçka është e ekuilibruar me këta njerëz. Ata janë të qetë dhe gjithçka duket se funksionon mirë dhe në një farë mënyre duket sikur është gjithçka sikur të jetë e organizuar.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!