SHOQATA E INTELEKTUALËVE ‘JAKOVA’

Në 75 Vjetorin e hakmarrjes ma ç’njerëzore të okupatorit dhe tradhëtarve kundër rezistencës së bijës sonë Ganimete Tërbeshi

Me 28.08.2019, 75 vite nga varja e Ganimete Tërbeshit, e kujtojmë këtë të re gjakovare dhe heroizmin e saj me vurjen e kurorave.

VENDI:Namazgjahu në Gjakovë,
ORA 12:00
Në mbledhjen e Kryesisë do të lexohët shkrimi kushtuar Ganimete Tërbeshit nga dr. Alban Dobruna

26.08.2019
Prof.dr. Ruzhdi SEFA /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve në Podujevë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!