Epoka e Giampaolo në shtëpinë e Milanit hapet me një konsideratë të lidhur me zhvendosjen taktike që trajneri i kuqezinjve ka ndërmend ta bëjë në lojën e skuadrës së tij dhe që përplaset në mënyrë të dukshme me atë që kishte deklaruar nga altari i zikaltërve të Inter, Antonio Conte. “Kokën ulur dhe të ecim” e teknikut nga Leçe, është kthyer në “kokën lart dhe të luajmë futboll” të trajnerit të ri milanist.

Një ide që për të qenë e përshtatshme ka nevojë të punohet fort në nivelin e merkatos. Për këtë motiv objektivi kryesor është ai i ngritjes së stekës së cilësisë me shkëmbim batutash të lidhura me Veretout, që lë të hapur në mënyrë të pakthyeshme vullnetin e kuqezinjve për të arritur në përfundimin e një tratative, në të cilën vullneti i të interesuarit direkt mund të rezultojë vendimtar.

Kokën lart dhe të luajmë futboll, në mënyrën që i pëlqen Giampaolos, por dhe pa harruar pistën Praet. Lojtar për të cilin Milani ka një korsi preferenciale dhe që në idetë e ish-trajnerit përfaqëson në perfeksion të plotë një ide që Milani, në të ardhmen, duhet ta përkthejë me fakte në fushë.

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]