Gazetari, publicisti dhe kritiku i njohur, Rilind Gërvalla, ka dhënë një mendim origjinal e të realizueshëm, në lidhje me mbështetjen e Murat Jasharit për Kryeministër të Kosovës, shkruan MekuliPress.com

Ja është e realizueshme kjo sipas z. Gërvalla:

Murat Jashari te behet kryeminister i fazes kalimtare deri ne zgjedhjet e reja! Mendoj qe kete propozim duhet ta mbeshtesin Shoqata e te burgosurve politik, Shoqatat e dalura nga lufta e UÇK-se! Me mire nje Qeveri e krejt partive me Murat Jasharin, si simbol perbashkimi, se sa nje qeveri e varur prej listes serbe. Kjo zgjidhje e perkohshme do ta kalonte tensionin, perplasjen qytetare qe po duket e pashmangshme!

Lexo po ashtu:  Sondazhet e zgjedhjeve amerikane 2020 – Kush është përpara Trump apo Biden?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!