Miti i rremë i Serbisë… Si u mbështet nacionalizmi serb mbi një ngjarje të deformuar?

Si u zhdukën prej saj arbërorët? Ndiqni videon e plotë të dokumentarit te gazetarit Marin Mema.

Fakte të fuqishme.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!